Teakový zahradní nábytek

Teak, jehož botanický název je Tectona grandis, roste až do výšky 40 m a je rychle rostoucí opadavý strom původem z monzunových lesů. Má domov v tropických pralesích a plantážích v Barmě,Jávě,Laosu,Thajsku,Indonésii a západní Africe.
Jeho dřevo patří mezi jedno z nejkvalitnějších a ve světě je velmi žádaný. Každá oblast poskytuje teakové dřevo různé kvality. Vše záleží na daném prostředí, na způsobu pěstování a těžbě dřeva.

Jeho vyšší cena je vyvážena tím, že teak nabízí téměř všechny dobré vlastnosti,které lze od dřeva požadovat!

  • Teakové dřevo je výjimečně odolné proti povětrnostním vlivům.
  • Teakové dřevo nehnije.
  • Teakové dřevo je odolné hmyzu.
  • Teakové dřevo je odolné dřevokazným houbám a plísním.
  • Teakové dřevo patří mezi polotvrdé.
  • Teakové dřevo je velice pružné.
  • Teakové dřevo se výborně leští.
  • Teakové dřevo minimálně absorbuje vlhkost.

Dříve se teakové dřevo používalo hlavně ke stavbě lodí, pádel nebo vesel. Dnes se používá i při výrobě podlah,schodišť,obkladů,dveří,konstrukcí domů,lodních můstků a hlavně zahradního nábytku.

Údržba teakového nábytku:

Teak je velice odolnou exotickou dřevinou,přesto je přírodním materiálem,který pro zachování své jedinečnosti vyžaduje určitou minimální péči. Povrch teakového dřeva vystaveného slunci, dešti i mrazům se pokrývá stříbrošedou patinou, která je známkou tradiční elegance. Údržba je velmi jednoduchá. Barevnost dřeva se zvýrazní teakovým olejem.Nábytek  zbavíme nečistot mýdlovou vodou a hadříkem naneseme kvalitní teakový olej. Olejujeme 2-3 krát ročně.

Teakový nábytek můžeme ponechat přes zimu venku,ale ujistíme se,že veškeré spoje a šrouby jsou utažené.Pokud se rozhodneme,že nábytek uskladníme,zvolíme chladnější místo jako např.garáž nebo sklep.

Za vadu nelze považovat šednutí dřeva, trhliny, rozdíly v barevnosti a kování u zahradního nábytku,které mění svou barvu a strukturu.  Je nutné počítat s tím, že dřevo je přírodní materiál, který neustále pracuje a po čase se mohou vyskytovat i menší praskliny. Tyto by však neměly mít vliv na kvalitu teakového nábytku.

Upřesněte výběr
Cena od: Cena do:

299,- Kč

300,- Kč

      řadit podle počet zboží
Zobrazuji 11 z celkového počtu zboží 1
Stránka s výsledky: 1

Polstr na křesla FABIO

 
299,- Kč
 

Kat. č. KOP.polstr11038

Polstr na zahradní teaková křesla FABIO - sedák. Foto je ilustrativní.

Stránka s výsledky: 1
INFORMACE

Akceptujeme tyto platební karty:  

INFORMACE

APEK

certifikát hobis